Meie veebisait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile parimat kasutajakogemust. Küpsised aitavad meil mõista, kuidas te meie veebisaiti kasutate, ja parandada selle toimimist.
Tere tulemast meie ühistuhariduse lehele! Siin leiate väärtuslikke ressursse ühistegevuse põhimõtete, Eesti ühistute ajaloo ja selle kohta, kuidas meie mudel aitab kaasa kohaliku majanduse vastupidavusele.
Ühistegevus põhineb seitsmele peamisele põhimõttele, mis juhivad ühistute tegevust kogu maailmas:
Eesti ühistuliikumine ulatub tagasi 19. sajandi lõppu. Esimesed ühistud olid peamiselt põllumajanduslikud ja tarbijate ühistud, mis aitasid talunikel oma toodangut turustada ja tarbijatel soodsamalt kaupu osta.
Tänapäeval on Eestis üle 1200 ühistu, mis tegutsevad erinevates valdkondades, alates põllumajandusest kuni elamuühistuteni.
Ühistud mängivad olulist rolli Eesti maapiirkondade elujõulisuse säilitamisel:
"Ühistud on Eesti maaelu südameks, ühendades inimesi, toetades kohalikku majandust ja hoides elus meie kultuuripärandit."
Meie ühistumudel põhineb jätkusuutlikkusel, kogukonnatundel ja kohalike ressursside targal kasutamisel. See aitab luua vastupidavat ja õitsvat kohalikku majandust, mis on võimeline kohanema muutuvate oludega.